środa, 13 lipca 2011

Nieregularni

Witam!

Po długim okresie stagnacji modelarskiej postanowiłem w końcu pokazać się z dobrej, bo pracowitej strony. Ukończyłem jakiś czas temu oddział kontraktorów z myślą o systemie Ambush Alley: Force on Force. Tak na prawdę to zastosowanie tych figurek jest o wiele szersze. Mogą to być nieregularne siły S.A.S., C.I.A., albo zwykli najemnicy. Opcji jest mnóstwo, dlatego cieszę się, że podjąłem taką a nie inną decyzję odnośnie strony konfliktu na współczesnym polu walki, bo mogę walczyć z każdym.
Odnośnie samych figurek, to jest to miks plastików Cesara i metali Elhiema. Według mnie świetnie się uzupełniają :D


Sekcja "A"Sekcja "B" dowodzona przez Tanię CroftSekcja "C"


Sekcja "D" wsparcie snajperskie

Piękne jest to, że mogę do tej "armii" dodać prawie dowolną, skonwertowaną figurkę. Z powodu braków w mojej skromnej szufladzie brakuje mi osobników z bronią klasy FN Minimi, UKM 2000, czy RPK, ale to się z czasem zmieni.

Cześć!

95th Eskadra Bombowa USA - B26 Marauder 1/600

Witam,


jakiś czas temu zagrałem w lotniczy system Scramble, spodobał mi się tak naprawdę od razu i postanowiłem kolekcjonować modele do tego systemu. Myślę, że ku zaskoczeniu wszystkich zacząłem zbieranie od maszyn z drugiej wojny używanych przez USA ;) Malowanie zacząłem od średnich bombowców typu B-26 Marauder, była to dosyć powszechnie wykorzystywana maszyna na wszystkich frontach II Wojny Światowej. Samoloty, zostały pomalowane tak aby upodobnić je do maszyn pochodzących z 95th Eskadry pochodzącej z 17th Grupy Bombowej, a konkretnie maszyny o numerach 66 "Old Faithful", 68 "New York Central" i 69 "Sessanta Nova" działające w Europie. teraz trochę o samych modelach, bombowce są produkcji firmy Tumbling Dice i są w skali 1/600, są odlane z twardego metalu i nie wymagały dodatkowego montażu, jedynie trzeba było popracować pilnikiem nad nadlewkami. Wkrótce postaram się napisać relację z bitwy powietrznej, żeby przybliżyć system wszystkim, którzy byliby ciekawi jak wyglądają starcia powietrzne w wargamingu.