poniedziałek, 21 grudnia 2015

Big Hut (Black Grom Studio) - recenzja

Od pewnego czasu rozglądałem się za możliwie tanimi budynkami w skali 28mm. Oczywiście mając świadomość, że za niższą ceną idzie w parze konieczność wykończenia, szukałem raczej półproduktów niż gotowych budynków. Co prawda nie do końca podobają mi się zabudowania z HDF, ale te które znalazłem są tylko bazą do stworzenia konkretnej makiety, więc materiał z którego są zrobione łatwo zamaskować np jakąś masą strukturalną.

Producentem zakupionego przeze mnie zestawu o nazwie Big Hut jest Gonzo - autor i właściciel bloga Black Grom Studio. Za cenę 20zł otrzymujemy woreczek strunowy zawierający 8 elementów pozwalających złożyć parterowy domek o wymiarach 18 3x 104 x 92mm ze spadzistym, zdejmowanym dachem. Układ otworów okien i drzwi pozwala na zamontowanie ściany w dwóch wariantach (z drzwiami po lewej lub prawej stronie). Wszystkie części wykonane są z płyty HDF grubości 3mm ciętej laserem.

Cały model jest dobrze zwymiarowany i wycięty, elementy po sklejeniu (należy uważać na zachowanie kątów prostych w narożnikach ścian) dobrze do siebie pasują.

Ponieważ jest to półprodukt, z zestawu Big Hut możemy złożyć zarówno wiejską chatę, kamienny normandzki domek, drewnianą zabudowę Dzikiego Zachodu jaki i japoński bambusowy barak. Wszystko zależy od tego jak i czym wykończymy złożony budynek.

Gonzo szykuje kolejne "półprodukty", które na pewno wykorzystam. Póki co za jakiś czas pokażę skończone dwa pierwsze domki.

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć przedstawionego produktu:

Elementy w opakowaniu.
Elementy składowe.

Złożony budynek.