poniedziałek, 24 lipca 2017

Trochę pulpowej inspiracji

Chciałem napisać recenzję nowego zina do Frostgrave czyli "Spellcaster", ale będąc ostatnio w Empiku wpadło mi w ręce takie cudo:


Generalnie nie kupuję prasy typu Focus i jemu podobne, jednak postanowiłem ową gazetkę choćby przekartkować dla samych obrazków. Już po pierwszych kilku stronach pobiegłem z owym magazynem do kasy. Za niecałe dziesięć złotych nabyłem kopalnię pomysłów na scenariusze do gier pulpowych w moim ulubionym klimacie, czyli z nazistami w roli głównych złych.

Oczywiście całe czasopismo przepełnione jest niestworzonymi historiami o eksperymentach naukowych III Rzeszy, niemieckich skarbach i tajnych broniach oraz planach podboju świata. Całość to istne kompendium wiedzy o tych kilku prawdziwych nazistowskich projektach oraz dziesiątkach fikcyjnych teorii wymyślanych przez lata przez pisarzy, dziennikarzy, reżyserów i grafików.

Przykładowa zawartość kilu stron, tekstu jest sporo, choć na tych zdjęciach tego nie widać:

Gazetka zawiera również sporo inspirujących ilustracji - zarówno kadrów z filmów jak i grafik oraz oryginalnych zdjęć. Oczywiście poziom absurdu i niska merytoryczna wartość tekstów sprawia, że nie można ww. publikacji rozpatrywać w innych kategoriach jak tylko rozrywkowych. Jednak jeśli chcemy stworzyć interesujący scenariusz w szeroko rozumianym uniwersum dziwnej wojny lub pulpu warto się w tę gazetkę zaopatrzyć.