wtorek, 5 stycznia 2016

Pulp Alley: Star Wars - Łowcy Nagród

Witamy w Nowym Roku! Wśród kilku noworocznych postanowień mamy zamiar rozegrać kampanię Pulp Alley w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Planujemy również pokaz na tegorocznym Pyrkonie. Więcej na temat samego settingu, zasad i figurek napiszemy wkrótce. Dziś jako mała zapowiedź naszego projektu - prezentacja jednej z drużyn (lig) jakie przygotowujemy do naszych rozgrywek.
***
Pierwszą z drużyn jaką zaplanowałem do potyczek w świecie Gwiezdnych Wojen jest grupa Łowców Nagród. Zawsze podobały mi się te zakamarki uniwersum Star Wars, gdzie pojawiają się zwykli śmiertelnicy, gdzie nie wszystko jest białe i czarne. Życie zwyczajnych mieszkańców planet, przemytników, najemników jest równie ciekawe co pojedynki Jedi i Sithów.

Łowcy Nagród

Liderem (leader) grupy jest Baten Krim, Twi'lek z pistoletem blasterowym, będący tajnym agentem syndykatu Black Sun. Jego stronnikiem (sidekick) jest Kel Dor o imieniu Bal Thum, uzbrojony w pistolet łowca, świetny strzelec. Sojusznikami (ally) są Chiss Antile'en Kamal, kiedyś zawodowy żołnierz, obecnie wolny strzelec uzbrojony w karabin oraz Weequay Marr Ceissipi, przemytniczka. Pomocnikami (follower) natomiast są dwaj Durosi Quint i Doan Hadd, świetni piloci oraz Sullustan Binewa Cams uzbrojony w pistolet blasterowy łowca nagród a zarazem technik.

Jak widać mamy zamiar wykorzystać figurki z gry Star Wars Miniatures, choć nie tylko. Więcej o samych modelach napiszę wkrótce. Za jakiś czas również zamieszczę statystyki dla powyższej drużyny. A póki co Gwiezdne Wojny zapewne będą teraz często gościć na naszym blogu!