wtorek, 10 maja 2016

The Dishevelled Detective and Dr. Hamish (Giants In Miniature) - inbox

Nie lubię figurek limitowanych. Zawsze gdy któraś bardzo mi się podoba, nie mam pieniędzy na zakup. Jednak obok miniaturek nie-Sherlocka Holemsa i nie-Doktora Watsona z serii Giants In Miniature nie potrafiłem przejść obojętnie. Producentem jest wydawca magazynu Wargames Illustrated. Figurki z tej serii można kupić tylko w dwóch sklepach - w wyżej wymienionym oraz na stronie North Star. Figurki zostały wyprodukowane w nakładzie 500 sztuk.

Za cenę 6.50£ otrzymujemy dwie figurki z białego metalu (pozostałe miniaturki z tej serii to modele pojedyncze za cenę 3.50£). Zestaw składa się z czarnego, małego pudełka, karty-certyfikatu z ręcznie wypisanym numerem, wypełniacza w postaci sztucznej waty i rzecz jasna - figurek. Poniżej kilka zdjęć opisywanego zestawu, przyczepić można się tylko do drobnych nadlewek na modelach (łatwych do usunięcia) oraz użytego materiału do wypełnienia pudełka (zamiast standardowego kawałka gąbki mamy materiał przypominający sztuczną watę, który ciągle zahacza się o modele). Miniaturki są wg mnie wizualnie bardzo atrakcyjne i na pewno znajdą zastosowanie w różnych rozgrywkach pulpowych.

Pudełko po otwarciu.

Certyfikat.

Miniaturki.

The Dishevelled Detective - widok z przodu.

The Dishevelled Detective - widok z tyłu.

Dr. Hamish - widok z przodu.

Dr. Hamish - widok z tyłu.

Figurki warte polecenia. Na koniec naszła mnie taka myśl po ostatnich wpisach niektórych blogowiczów wieszczących schyłek wargamingu. Chyba jednak nie jest tak źle z naszym hobby, skoro mamy możliwość kupowania limitowanych modeli za 3.50£, a nie tylko za 18£ od pewnej firmy produkującej Kosmicznych Marines... ;)