wtorek, 3 października 2017

Terenokracja: Nastawne kafle drogowe

Witam serdecznie

Dzisiaj chciałem zaprezentować Wam nastawne kafle jakie ostatnio popełniłem. Po wydrukowaniu kafli na etykiecie samoprzylepnej nakleiłem je na płytę piankową grubości 3mm i takie też wyciąłem. 
Kafle mają wielkość 17,5x17,5 cm i pochodzą z zestawu Street of Legends i Streets of Mayhem produkcji WorldWorks. We wcześniejszym AAR mogliście zobaczyć podobne kafle wykonane przez kolegę Adama jednak on swoją pracę przeniósł na wyższy poziom i stowrzył kafle nieco bardziej 3D. Ciut więcej pracy, ale i efekt końcowy ładniejszy. Ja swoje zostawiłem zupełnie płaskie. Nie wyglądają źle, a powinny sprawdzać się w działaniu tak samo :) Kilka fotek poniżej:

Kafle z drogą są z zestawu Streets of Legend, natomiast gołe kafle z zestawu Streets of Mayhem. 

Tak wygląda paczuszka złożonych kafli :)

Przykładowe ułożenie ulic. Pomimo dwóch różnych zestawów kafelki pasują do siebie całkiem nieźle. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wrzucić kafle pokryte całkowicie trawą bądź inną teksturą.

Ustawienie terenów na szybko z budynków i elementów, które na chwile obecną posiadam. Po lewej Sklep z bronią, na dole mały warsztat samochodowy, a po prawo niedokończona stacja benzynowa.

Po prawo znajdują się dwa wejścia do metra gdyby ktoś się zastanawiał co to :)


 I kilka zbliżeń na teren:
To kolorowe to automaty z gazetami :)


I trochę wygięty kiosk, który docelowo będzie naprostowany ;)

Jak widać kafle nie są tragiczne i powinny spełnić swoje zadanie jako modułowa mata do gry. Już wiem, że będę musiał dodrukować kilka sztuk więcej, ale to za jakiś czas. Pewnie dodrukuję też jakieś boisko do koszykówki itp. Ja swoje będę wykorzystywał przede wszystkim w grach TWD aczkolwiek nadadzą się do każdej gry gdzie potrzebny jest teren zurbanizowany.

Na dzisiaj to tyle
Pozdrawiam
Thomas