piątek, 1 kwietnia 2016

Figurkowy Karnawał Blogowy ed. XX - Magia

Pomimo tego, że dziś Prima Aprilis u nas notka jak najbardziej poważna. Przypadło nam w udziale, dzięki uprzejmości Pepe z bloga Fantasy w miniaturze, być gospodarzem jubileuszowej, dwudziestej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego.

Inicjatywę zapoczątkował Inkub, podsumowania wszystkich edycji znajdziecie tutaj.
***
Jako, że to już dwudziesta edycja tej zacnej inicjatywy, postanowiliśmy sięgnąć po temat mocno związany wieloma grami, często też przewijający się w notkach blogowiczów pod różnymi postaciami. Proponujemy aby zabawę w tejże odsłonie poświęcić tematowi MAGII. Jak wiadomo elementy magiczne pojawiają się w większości gier, nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie są takie oczywiste.

Można podejść do tego zagadnienia w sposób najbardziej oczywisty i zaprezentować figurkę maga, psykera lub innej postaci władającej magicznymi mocami. Można też pokusić się o wykonanie jakieś czarodziejskiej budowli, miejsca mocy lub magicznego kręgu. A może ktoś przedstawi jakiś magiczny efekt w postaci znacznika lub minidioramy? Są jeszcze magiczne bestie i demony... A może podejść do tematu niestandardowo? Można opisać magię starych podręczników... Możliwości jest wiele, chyba tylko grający w Bolt Action mogą być ciut niezadowoleni. Choć z drugiej strony, jest przecież Weird War II. Zapraszamy do zabawy, nasze notki już niebawem!