wtorek, 5 kwietnia 2016

Pulp Alley: Star Wars - Pierwszy oddział rebeliantów / Pulp Alley: Star Wars - First rebels unit

Już za kilka dni mamy zamiar zagrać z Tomkiem pierwszą grę w Pulp Alley: Star Wars. Będziemy przy tej okazji testować zasady dla modeli posługujących się Mocą. W związku z tym pora przygotować ligę do naszych rozgrywek. W moim przypadku będzie to oddział Rebelii.

In near future we are planning with Thomas first game in Pulp Alley: Star Wars. We will test rules for The Force. So it is time to prepare league to paly. In my case this is rebels unit.
***
Galleo Seliba.
Galleo Seliba - Vurk, jedi, wraz ze swoją padawanką Mefą Sklatt zdołał uniknąć śmierci podczas Czystki Jedi. W czasie ogłoszenia Rozkazu 66 przebywał na Zewnętrznych Rubieżach wykonując misję szpiegowską. Po odebraniu ostrzeżenia ze Świątyni Jedi na Courscant postanowił wraz z uczennicą pozostać na obrzeżach galaktyki i czekać na rozwój wypadków. Z czasem postanowił wspierać Rebelię, jednak większość czasu poświęcał na szkolenie padawanki, przyłączając się do akcji rebeliantów tylko w niektórych misjach.

Galleo Seliba (Leader)

Brawl: 4d10
Shoot: 2d10
Dodge: 3d10
Might: 4d10
Finesse: 3d8
Cunning: 2d8

Health: d10

Abilities: The Force, Mighty, Fierce

Mefa Sklatt.
Mefa Sklatt - uczennica Galleo Seliby, wraz z nim ukryła się na Zewnętrznych Rubieżach w czasie Czystki Jedi. Jest już w pełni wyszkolonym rycerzem Jedi, jednak upadek Zakonu spowodował, że jej mistrz nadal traktuje ją jak uczennicę. Wspiera Rebelię wraz ze swoim towarzyszem wygnania, choć przede wszystkim marzy o odbudowanie Zakonu Jedi.

Mefa Sklatt (Sidekick)

Brawl: 3d8
Shoot: 2d6
Dodge: 3d8
Might: 4d8
Finesse: 2d6
Cunning: 2d6

Health: d8

Abilities: The Force, Mighty

Kapitan Rynn Harris.
Rynn Harris - kapitan specjalnego oddziału dywersyjnego Rebelii. Dowodzi drużyną saperów, która wsławiła się wysadzeniem imperialnej stacji radarowej na księżycu Jaresh. Surowy, ale sprawiedliwy dowódca, silnie związany ze swoimi żołnierzami.

Rynn Harris (Ally)

Brawl: 1d6
Shoot: 3d6
Dodge: 2d6
Might: 1d6
Finesse: 1d6
Cunning: 1d6

Health: d6

Abilities: Marksman

Drużyna saperów rebelianckiego oddziału dywersyjnego.
Pięcioosobowy, solidny, dobrze wytrenowany i zaprawiony w bojach oddział żołnierzy, oddany rebelianckim ideałom i swojemu dowódcy, kapitanowi Harrisowi.

Saper (Follower)

Brawl: 1d6
Shoot: 2d6
Dodge: 1d6
Might: 1d6
Finesse: 1d6
Cunning: 1d6

Health: d6*

Abilities: Marksman
***
Jak widać wśród umiejętności (Abilities) umieściliśmy zdolność Moc. Jak tylko przetestujemy jej zasady, zamieścimy je na blogu.

Statistics above include ability The Force. We will post this ability, when we test it.

Na dziś to tyle, zobaczymy jak żołnierze rebelianccy prowadzeni przez Galleo Selibę poradzą sobie w starciu z wojskami imperialnymi.