wtorek, 29 marca 2016

Adventures Pulp! - Wielka Stopa

"24 czerwca 1921, rano

Wielka Stopa, wśród ludów zamieszkujących tę część płaskowyżu nazywana również Yukkli, miała rzekomo uprowadzić ostatniej zimy siedemnaście osób z wioski w której obecnie przebywamy. W czasie rozmowy z tubylcami wielokrotnie wskazywali oni na sieć jaskiń jakie rzekomo znajdują się w zalesionych partiach gór na północ od wioski, a które są podobno siedliskiem ów małpoluda. Mamy zamiar wyruszyć tam wkrótce."

- fragment dziennika Sir Henry'ego Schulmana
***
Kryptozoologia i pokrewne jej dziedziny są pożywką dla wielu pulpowych historii z nurtu Kina Nowej Przygody. Wystarczy tylko spojrzeć na takie historie jak Park jurajski, Zaginiony świat, King Kong czy Podróż do wnętrza ziemi. W każdej z nich odnajdziemy nieznane nauce lub uznane za wymarłe zwierzęta lub inne stworzenia. Dziwnym i niezrozumiałym byłoby więc niewykorzystanie tego motywu w grach bitewnych.

Wśród wielu nieodkrytych gatunków które mogą pojawić się w naszych rozgrywkach można spotkać między innymi rożnego rodzaju małpoludy. Od naszej wyobraźni zależy czy przyjmą formę wielkiego King Konga, yeti czy jeszcze innego wcielenia wielkiej Stopy, o której legendy krążą w wielu zakątkach naszego globu.

Wielka Stopa - niewielu go widziało, jeszcze mniej sfotografowało, a z tych którzy go spotkali nie przeżył prawie nikt...

Różnego rodzaju modeli małpoludów mamy na rynku figurkowym sporo, nie ma problemu by każdy znalazł miniaturkę odpowiednią do swojej koncepcji. Mój model pochodzi akurat ze sklepu z zabawkami, wyprodukowany został przez firmę Schleich, której niektóre figurki zwierząt są idealne do gier bitewnych.