poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Middle-Earth SBG - Maggot z psami WIP

Od kiedy pamiętam odskocznią od codzienności zawsze była dla mnie lektura dzieł J.R.R. Tolkiena. Co jaki czas wracam do Śródziemia, zarówno tego w wersji książkowej, jak i figurkowej. Po sporej ilości gier w The Walking Dead: All Out War przyszła właśnie pora by znów wybrać się do Shire, Mrocznej Puszczy i na równiny Gondoru.

***

Na początek postanowiłem przygotować figurki do scenariusza Maggot's Farm z dodatku Scouring of the Shire. Wymagania co do ilości figurek są bardzo małe - po stronie dobra walczy Maggot ze swoimi trzema psami, natomiast po stronie zła pięciu zbirów z bandy Sharkey'a. Dziewięć figurek plus teren lesisto-polny. Na początek w sam raz. Dziś zaprezentuję farmera Maggota i jego psy.

Mógłbym kupić oryginalne figurki hobbita i psów, jednak obecnie są dostępne tylko na rynku wtórnym. Postanowiłem zatem skonwertować jednego z hobbickich łuczników - akurat tego wzoru mam cztery sztuki. Figurka bazowa wyglądała tak:


Zmieniłem pozycję prawej ręki, dodałem kapelusz i kosę zamiast łuku. Spiłowałem również kołczan, nóż przy pasie i kamizelkę, tak by ubranie hobbita wyglądało na tunikę zakładaną do polnych robót. Oto efekt:


Psy to zestaw Attack Dogs z Crooked Dice. Blister kupiłem we wrocławskim Bolterze wracając z wakacji. Figurki bardzo uniwersalne, przydadzą mi się również do pulpowych rozgrywek. Całośc przezentuje się tak:


Teraz biorę się za zbirów Sharkey'a. Oryginalne figurki również są niedostępne, więc czeka mnie kolejne proxowanie i konwertowanie. Efekty pokażę za kilka dni.