piątek, 7 lipca 2017

Warsztatowo - The Walking Dead

Witam serdecznie

Dzisiaj krótki wpis z serii 'na warsztacie' z racji nieprzygotowania pełnoprawnego wpisu z kolejnym najemnikiem z bandy Gragana :) 
Obecnie na tytułowym warsztacie mam figurki zombie i elementy terenowe do gry The Walking Dead All Out War firmy Mantic, a na chwilę obecną prace są na następującym etapie:Zombie powiedzmy, że są pomalowane; do wykończenia mam podstawki i zastanawiam się czy robić mocno zurbanizowane (droga asfaltowa, kawałek chodnika, itp) czy raczej wiejskie (trawka, ziemia, itp). Myślałem również nad podstawkami z przezroczystej pleksi. W kolejce czekają już kolejni szwędacze.
Przeszkadzajki terenowe to blokady i znaczniki ekwipunku i zasobów z ww gry z zestawu Scenery Game Booster. Wraki pojazdów na razie sobie odpuszczam ponieważ mam modele aut w podobnej skali więc na szybko plastiki z zestawu nie są mi potrzebne.
Namioty to wydruki na grubym papierze (w ramach papierowej rewolucji :) ) zeskalowane żeby pasowały do figurek. Jak widać wymagają zamalowania białych brzegów i doklejenia podłogi aby były stabilniejsze i sztywniejsze. Ponieważ z czakim mamy zamiar grać solo gry postanowiłem przygotować sobie kilka takich zestawów. Mam w planach scenariusz z 'opuszczonym' polowym szpitalem stąd też namioty z czerwonym krzyżem, ale generalnie jakieś obozowiska opuszczone przez survivorów można w świecie zombieapo znaleźć praktycznie wszędzie.
W kolejce czeka jeszcze również drukowana stodoła, którą robię na potrzeby II fali figurek i dodatku Miles Behind Us, ale to jeszcze jakiś czas. Niestety sezon urlopowy daje się we znaki i czasu jest również średnio na hobby.
Jeśli macie jakieś pytania, komentarze lub propozycje związane z dzisiejszym wpisem to śmiało :)

Na dzisiaj to tyle
Pozdrawiam
Thomas