środa, 17 maja 2017

Food Market Basing Kit (HQ Resin)

Wszedłem ostatnio w posiadanie ciekawego zestawu żywicznych elementów wzbogacających makiety produkcji polskiej firmy HQ Resin. Zestaw nazywa się Food Market Basing Kit i zawiera 16 elementów z jasnoszarej żywicy. Całość dostajemy zapakowaną w woreczek strunowy z tekturową etykietą.


Zestaw składa się z wozu (koła musimy dokleić), trzech drewnianych skrzynek (z owocami, rybami i pieczywem), czterech koszy (dwa okrągłe i dwa prostokątne), dwóch beczek oraz czterech drewnianych pojemników na wodę (dwa wiadra, misa i baryłka).


Drewniane skrzynki mają wymiar 2x2 cm i pasują do wozu. Wszystkie elementy są odlane w dobrej jakości, nie zauważyłem niedolewek czy pęcherzyków powietrza, natomiast nadlewki są małe i proste do usunięcia.


Zestaw można kupić za 70 zł na stronie dystrybutora - w sklepie hexy-shop.com. Czy jest ona warty swojej ceny każdy musi ocenić sam, jednak na pewno trzeba przyznać, że elementy te są bardzo uniwersalne i będa dobrze prezentować się na stole.

4 komentarze:

 1. Bardzo fajny zestaw, tak jak napisałeś uniwersalny i całkiem przyjemnie się go maluje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa propozycja do urozmaicenia makiet i innych terenów. I to na dodatek Made in Poland :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezły zestaw... szczególnie dla tych, którzy lubią realistyczny wygląd swoich makiet :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zestaw na prawdę jest bardzo ładny, choć przy takiej ilości żywicy mógłby być ciut tańszy. Tym bardziej, że aby zbudować z niego ładne targowisko, to powinno się nabyć ze trzy takie zestawy.

  OdpowiedzUsuń