poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Middle-Earth SBG - Maggot z psami WIP

Od kiedy pamiętam odskocznią od codzienności zawsze była dla mnie lektura dzieł J.R.R. Tolkiena. Co jaki czas wracam do Śródziemia, zarówno tego w wersji książkowej, jak i figurkowej. Po sporej ilości gier w The Walking Dead: All Out War przyszła właśnie pora by znów wybrać się do Shire, Mrocznej Puszczy i na równiny Gondoru.

***

Na początek postanowiłem przygotować figurki do scenariusza Maggot's Farm z dodatku Scouring of the Shire. Wymagania co do ilości figurek są bardzo małe - po stronie dobra walczy Maggot ze swoimi trzema psami, natomiast po stronie zła pięciu zbirów z bandy Sharkey'a. Dziewięć figurek plus teren lesisto-polny. Na początek w sam raz. Dziś zaprezentuję farmera Maggota i jego psy.

Mógłbym kupić oryginalne figurki hobbita i psów, jednak obecnie są dostępne tylko na rynku wtórnym. Postanowiłem zatem skonwertować jednego z hobbickich łuczników - akurat tego wzoru mam cztery sztuki. Figurka bazowa wyglądała tak:


Zmieniłem pozycję prawej ręki, dodałem kapelusz i kosę zamiast łuku. Spiłowałem również kołczan, nóż przy pasie i kamizelkę, tak by ubranie hobbita wyglądało na tunikę zakładaną do polnych robót. Oto efekt:


Psy to zestaw Attack Dogs z Crooked Dice. Blister kupiłem we wrocławskim Bolterze wracając z wakacji. Figurki bardzo uniwersalne, przydadzą mi się również do pulpowych rozgrywek. Całośc przezentuje się tak:


Teraz biorę się za zbirów Sharkey'a. Oryginalne figurki również są niedostępne, więc czeka mnie kolejne proxowanie i konwertowanie. Efekty pokażę za kilka dni.

4 komentarze:

 1. Ciekaw jestem tego M_E SBG, w sumie zasady LoTra nie są złe, kuleje wsparcie od producenta. Konwersja pomysłowa, a psy od Crooked Dice są bardzo fajne, będę ich używał w Spectre.

  OdpowiedzUsuń
 2. Do Spectre też się przymierzam, podręcznik stoi na półce, przeczytany już dwa razy. Gra wydaje się bardzo ciekawa.
  Co do ME SBG - mam nadzieję, że wraz z wydaniem w przyszłym miesiącu nowej wersji Battle Companies gra wróci do korzeni czyli rozgrywek mocno opartych na scenariuszach, z nie za dużą ilością figurek. Wsparcie GW rzeczywiście ostatnimi czasy było bardzo słabe, ale gra jest na tyle dobra, że nadal sporo osób w nią gra. Szkoda tylko, że w Polsce głównie gra się turnieje i duże starcia bez oglądania się na scenariusz i fabułę (przynajmniej tak to wygląda wg moich obserwacji).

  OdpowiedzUsuń
 3. Konwersja znakomita! Tym bardziej, że ładnie udało Ci się wyprofilować metalową rękę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo udany efekt końcowy i chwali się, że skutecznie wybrnąłeś z lotrowego niedoboru!

  OdpowiedzUsuń