czwartek, 7 stycznia 2016

"Chewie, we're home"

O ile nie czuję wielkiej potrzeby odtwarzania na bitewnym stole wydarzeń z życia pierwszoplanowych bohaterów Gwiezdnych Wojen, o tyle są pewne dwie postaci których historia jest tak barwna, że aż prosi się o przeniesienie niektórych ich przygód na makietę. Mowa oczywiście o Hanie Solo i Chewbacce.

Niestety oryginalne figurki Hana i Chewie z gry Star Wars Miniatures są dość drogie i średnio dostępne. Można oczywiście kupić modele z coraz popularniejszej gry Star Wars: Imperial Assault, ale ich cena jest spora. Można na szczęście też wykorzystać tańsze figurki z pierwszej z wymienionych przeze mnie gier, które idealnie będę pasować jako postaci sławnego przemytnika i jego włochatego przyjaciela.

Jako Hana Solo wykorzystałem figurkę Human Scoundrel, Chewbacca to natomiast Wookiee Soldier. Koszt obu to kilka złotych na popularnych serwisach aukcyjnych (ja swoich kupiłem akurat na Ebay'u). Modele można oczywiście przemalować, choć i bez tego wyglądają odpowiednio. Wookiemu można również dodać kuszę.

Chewbacca i Han Solo

Liczne przygody obu bohaterów zawarte w starej wersji expanded universe to kopalnia pomysłów na kilka kampanii z udziałem tej dwójki. Za jakiś czas postaram się stworzyć dla nich specjalną dwuosobową ligę. Jako motywację traktuję kultowe już słowa Hana Solo z VII epizodu Gwiezdnych Wojen: "Chewie, jesteśmy w domu".

7 komentarzy:

 1. Ok. Oficjalnie wsiąkłem i już poluję na modele klonów. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. To tak jak ja :) ostatnio kilka na allegro upolowalem. Do ligi opartej na gangach jak znalazł. To samo robię z droidami :) pojedyncze klony tez można wykorzystać tym bardziej że różnią się uzbrojeniem chociaż z tym nie ma aż tak bardzo ciśnienia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Thomas mieszka w Łodzi, więc macie okazję zagrać. My na pewno z kampanią pojawimy się na którejś edycji Łódzkiego Portu Gier.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam już drużynę klonów. Wkrótce opiszę ją na blogu. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak trzymać. :) U nas prace też idą do przodu.

  OdpowiedzUsuń
 6. http://jedyna-i-sluszna.blogspot.com/2016/01/pulp-alley-star-wars-druzyna-klonow-wip.html?m=0

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo się cieszę, że pomysł się rozrasta. Czekam na kolejne wpisy i wspólne rozgrywki!

  OdpowiedzUsuń